Jak zmotywować dziecko do uprawiania sportu? motywacja do biegania cz. VII

Jak zmotywować dziecko do uprawiania sportu?


Na wstępie zaznaczę, że artykuł został stworzony na podstawie własnego doświadczenia z synem.

Mój syn jest żwawym i ruchliwym dzieckiem w wieku 9 lat i najchętniej biegałby z jakimś kijkiem po dworze zamiast trenować ze mną według ustalonych zasad. Bardzo ciężko przychodzi mu posłuszeństwo i trenowanie według ustalonego wcześniej rytmu i godzin.

Najlepszym motywatorem dla dziecka jest pokazanie swojego zachowania nie słów. Słowa nie działają skutecznie. Wymaga to dużego wysiłku i konsekwencji bo Ty jako  rodzic musisz pamiętać że to dziś jest ten dzień na trening.

To Tobie musi się chcieć i motywować.

Oczywiście po jakimś czasie dziecko przejmie role i może samo będzie przypominało, ale na początku sam będziesz musiał być bardziej zmotywowany.Pokazywanie nagród

Pokazywanie zadowolenia i satysfakcji


Pokazywanie że za wysiłkiem idzie nagroda i


Pokazywanie entuzjazmuPokazywanie że dobrze jest wyznaczać sobie jakiś celPrzy dzieciach trzeba uważać jeżeli chodzi o wywieranie presji. Motywowanie ale z luzem, a jakie jest Wasze zdanie?

2 komentarze:

  1. Uważam, że najlepiej zmotywowac nie zmuszając, a pokazując różne formy. Nasz bardzo nie lubi gimnastyki ani sportów drużynowych, ale za to zakochał się w kajakach. No i teraz jesteśmy bardzo częstymi goścmi nad Pilicą ; )

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za świetne wskazówki. Mój bratanek nic tylko gra na komputerze i gdyby tylko mógł, nie wychodziłby na dwór. Próbowaliśmy różnych sposobów, ale to co tu piszesz ma sens i nie zaszkodzi spróbować.

    Pozdrawiam
    http://sportyoutdoor.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Bieganie Magdy , Blogger