Motywacja do ćwiczeń i biegania cz V

Motywacja do ćwiczeń i biegania część 5

Często słyszę, że samemu ciężko się zmotywować do ćwiczeń, to prawda. Znam tylko kilka osób  które potrafią wstawać rano i ćwiczyć.  Przeważnie są to mężczyźni, którzy potrzebują bycia fit w pracy gdyż są policjantami lub strażakami. Znam kilka mocno zmotywowanych kobiet, które są już bardzo zaawansowane w sporcie, złapały bakcyla  i przygotowują się do maratonu. Nadal jest to jednak garstka zapaleńców na setki "siedzących przed telewizorem".

Wszystkim osobom które mają problemy z samodzielnymi motywowaniem się do ćwiczeń i planowania treningów polecam skorzystanie z usług trenera personalnego, albo chociaż dołączenie się do grupy biegowej lub sportowej.

Szukanie grupy można rozpocząć od wpisania słów kluczowych na facebooku, aktualnie jest mnóstwo grup treningowych. Wystarczy dodać się do takiej grupy, a aktualności ze spotkań będą pojawiały się nam na ściance facebooka. Można  także poszukać w Google wpisując słowa typu "grupa biegowa Zawiercie"

Ja znalazłam ciekawą stronę gdzie można sobie wyszukać trenera z danej dziedziny sportowej i miejscowości. Konto mogą założyć zarówno trenerzy, instruktorzy jak i zwykli użytkownicy. Trenerzy i instruktorzy są odpowiednio weryfikowani przez właścicieli portalu czyli wymagane jest przesłanie  dokumentów poświadczających kwalifikacje.

Dla trenerów korzyścią jest obecnie autopromocja w formie profilu i artykułów, a dla wszystkich użytkowników (poza wystawianiem ocen trenerom) możliwość udziału w konkursach i stale negocjowane zniżki.

Na portalu są także znane osoby np. Jurek Krukowski, Mist rz Polski  WKKW 2014 r. albo Wojtek Kosowskiego, Mistrz Świata  Muay Thai z 2014r.

Na takiej stronie można dodawać opinie więc od razu mamy możliwości sprawdzenia czy trener ma zadowolonych klientów. Z ciekawych, niepospolitych umiejętności, które wyszukałam na portalu to – aktywna ciąża, taniec orientalny albo  nurkowanie.

Nie ma więc już  wymówek. Jeżeli zależy Ci na swoim zdrowiu, dobrym samopoczuciu i masz na to przeznaczone pieniądze  to wystarczy, że skorzystasz z szukam-trenera.pl. W bieganiu jest o tyle łatwiej że można znaleźć grupę biegową i dołączyć się do niej, zaś porady od  profesjonalistów dostać za darmo. Inaczej się ma ze sportami typu jeździectwo czy nurkowanie. Nie wyobrażam sobie  rozpoczynania przygody  takimi dziedzinami bez  korzystania z wiedzy profesjonalistów.

Teraz jest naprawdę o wiele łatwiej znaleźć kogoś kto pomoże nam lub naszym dzieciom  rozwinąć się w wymarzonej dziedzinie sportu.

5 komentarzy:

 1. Myślę, że to jest trochę tak: 50% sukcesu to zakupy a 50% to zaopatrzenie naszej kuchni. Od dłuższego czasu walczę z nadwagą, która jest bardzo dokuczliwa i korzystam z różnych przepisów, które znajduję w necie np. ostatnio gotuję z kcalmar.com/blog i jestem zadowolona do tego ćwiczenia, dlatego cieszę się, że trafiłam na te stronę :)
  mam nadzieję, że będzie sukces :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety jeżeli ktoś pracuje na etacie, do tego musi przykładowo dojeżdżać, to już trochę to czasu i energii zajmuje. bardzo trudno jest się przełamać i w pewnym momencie po prostu zacząć robić coś ponad.

  P. Magdo, kiedy kolejna aktualizacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje jest ciężko ale zdrowe odżywianie i plan może pomóc. Ja mam swoje tipy, które mi pomagają np. przypomnienie w telefonie albo leżące buty biegowe w korytarzu które przypominają mi, że mam wyjść. Najlepiej jednak działa - druga osoba. Jeżeli chodzi o nowy wpis to będzie o motywacji i dzieciach :)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń