Bieganie z dzieckiem

Jedną z kluczowych rzeczy w wychowaniu mojego syna jest dla mnie jego sprawność fizyczna.
Staram się każdego dnia angażować moje dziecko w ruch na świeżym powietrzu niezależnie od pogody.
Moje bieganie i jego ruch da się połączyć. Często on jedzie na rowerku a ja biegnę obok. Jeździmy razem na rowerze. Oprócz tego spacerujemy codziennie, jeździmy na basen. Mój syn trenuje także sztuki walki.
Wszystko jest możliwe dzięki zdrowemu odżywianiu, które daje mi silę  (po 8 godzinach pracy i 2 godzinach w samochodzie i korkach ) na trenowanie z nim codziennie.
Właściwie nie ma złej pogody na wyjście z domu, chodzi tylko o odpowiednie ubranie. Spacery i bieganie to najtańsza forma sportu jaką znam, na którą stać każdego kto zdrowo się odżywia i ma siłę.
Biegać można z dzieckiem w każdym wieku. Na portalach aukcyjnych można kupić używane wózeczki do biegania z dzieckiem, które faktycznie używamy przez krótki okres czasu, ale dla biegacza to z pewnością wieczność.  Zresztą nie ma wymówek, jeżeli zajmujemy się dzieckiem przez cały dzień to możemy kogoś poprosić na 50 minut o zajęcie sie naszym bobasem bo my chcemy pobiegać. Dlatego właśnie kocham bieganie - bo jeżeli chcę pobiegać to po prostu zakładam buty i wychodzę, nie muszę nigdzie jeździć, płacić wstępów, biletów etc.zatem No excuses!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz