O mnie

Witaj na moim blogu, gdzie znajdziesz informacje o bieganiu rekreacyjnym, treningach i odżywianiu.
Stworzyłam taki blog z myślą o kobietach, które chcą zacząć biegać i nie wiedzą jak zacząć. Biegam od ponad 10 lat. Jak się zaczeło? Biegać lubiłam już w dzieciństwie, mój tata zamęczał mnie i moje koleżanki zawodami, kiedy tylko ktoś do mnie przychodził, wtedy tego nie cierpiałam, ale parę lat później okazało się, że uwielbiam biegać.
Zaczęłam od małych przebieżek po lesie, miałam kilka spotkań z dzikiem i ich małymi i nie wspomnę z jaką szybkością wtedy biegłam:) ale to mnie wcale nie zniechęciło. Biegałam dalej i dłużej, z czasem wydłużałam czas biegu i doszłam do 45 minut ciągłego biegu. Obecnie czuję się zrelaksowana już po 10 km, czyli około 50 minutach bieganiach, ale robię różne treningi.
Myślę o uczestnictwie w półmaratonie, choć nigdy nie było mi potrzebne współzawodnictwo w tym sporcie, bo robię to bardziej dla siebie samej niż żeby się z kims zmierzyć.
Bieganie daje mi wolność, zaczynam biec i jestem jakby balonem, który podczas biegu wzbija się w powietrze i powoli z każdą minuta wyrzuca balst.
Jeśli chcesz czuć się podobnie – zostań ze mnąJeżeli nie biegam i nie pracuję to poświęcam cały swój czas synowi Szymonkowi. 
Ku mojemu zadowoleniu zauważyłam, że on także uwielbia biegać:) - nazywam go wtedy moim małym Kenijczykiem.

Na bieganie naprawdę można znaleźć czas i jest to sport, który każdy może uprawiać. Jeżeli jesteś początkująca to nie zaczynaj o treningów interwałowych, crossfit i innych trudnych programów, ale wychodź z domu i truchtaj sobie. Z każdym następnym treningiem będzie Ci łatwiej.
Pozdrawiam Was i życzę powodzenia w pokonywaniu swoich słabości.


2 komentarze:

  1. Witam, chce zaczac, zawsze mnie krecilo bieganie, ale nigdy nie potrafilam sie zdobyc na rozpoczecie. Zaczynam sledzic Twoj blog i moze wreszcie wlacze bieganie do mojej 19 letniej przygody z fitnessem. 3 lata do czterdziestki, a ja wciaz sie czailam. Pozdrawiam, Malgorzata

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki. Ja zaczełam, dawno ale robiłam to nieregularnie. Od pewnego czasu bieganie stało się moim nawykiem. Nie umiem juz wytrzymać bez biegania. Bieganie nie jest idealne jeśli chodzi o wpływ na figurę, lepsze są ćwiczenia interwałowe itp. ale mi chodzi o radość i odprężenie. Oprócz biegania ćwiczę z Jillian Michaels albo innymi trenerami różne programy.
    Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się, napisz jak Ci idzie.

    OdpowiedzUsuń